Zaproszenie

Jacek Wyciślok Gabinet Psychoterapii Uzależnienia i Współuzależnienia

Witaj na stronie mojego gabinetu terapii uzależnienia i współuzależnienia, gdzie jak sama nazwa wskazuje oferuję specjalistyczną pomoc osobom uzależnionym głównie od alkoholu, ale i osobom, które zażywają więcej niż jeden środek psychoaktywny (narkotyki, nikotyna, leki itp.), bądź gdy alkoholizm połączony jest z jakimś kompulsywnym zachowaniem (hazard, pracoholizm, gadżetoholizm, seksoholizm, uzależnienia związane z Internetem, komputerem itp.). Ponadto proponuję różnorakie konsultacje i/lub terapię osobom żyjącym z alkoholikiem, narkomanem itd., czyli tzw. osobom współuzależnionym, w tym dorosłym dzieciom alkoholika (DDA), dorosłym dzieciom uzależnionych od innych substancji psychoaktywnych innych niż alkohol bądź uzależnionych zachowań (DDU).

Więcej w zakładce: OFERTA I CENNIK

Zdaniem wielu autorytetów w dziedzinie uzależnień nie ulega wątpliwości, że obecnie żyjemy w czasach niebywałego konsumpcjonizmu i hedonizmu, co w konsekwencji sprzyja masowemu uzależnianiu się. Święty Paweł jakieś 2000 lat temu napisał: Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę (1Kor 6, 12). . Jest w tym przesłanie, ale i jakiś paradoks, że w imię źle rozumianej wolności, dajemy się wciągać w różne uzależnienia. Tym bardziej że, dzisiejszy świat, już nawet nie kryjąc się z tym, usiłuje nas uzależnić od czego się tylko da. Dzisiaj każda mniejsza czy większa firma, korporacja (legalna bądź nielegalna), chce nam coś sprzedać, a że człowiek z natury ma stosunkowo małe potrzeby by żyć, usiłuje się stwarzać nam sztuczne potrzeby, że niby to a to musimy mieć, bo inaczej nie będziemy na topie, a tym samym będziemy nieszczęśliwi.

Dlatego szczególnie dzisiaj warto być wyczulonym na tym punkcie i w miarę wcześnie interweniować, kiedy stwierdzimy, że zaczynamy odczuwać przymus czegokolwiek. Bowiem tak jak w każdej przypadłości czy chorobie, im wcześniej zareagujemy, tym większa szansa na skuteczną pomoc. By nie było później tak, jak mawia znana nasza psychoterapeutka Luba Szawdyn: cała zabawa polega na tym, że rozpoczynając igraszki z czymkolwiek dłużej niż powinniśmy, ryzykujemy, że zostaniemy z tym na zawsze; z substancjami, przedmiotami, zachowaniami

Skoro więc już zajrzałeś na moją stronę, to mniemam, że albo Ty, albo ktoś Ci bliski przestaje radzić sobie z alkoholem, bądź z jakąś inną substancją psychoaktywną, używką bądź jakimś kompulsywnym zachowaniem czy też ze wszystkim po trochu. Zapraszam Cię więc do kontaktu ze mną. W razie pytań napisz do mnie, natomiast by umówić się na pierwszą sesję konsultacyjną, zadzwoń do mnie. Na takiej sesji zbadamy, co można zrobić z Twoim problemem. Od lat zajmuję się leczeniem uzależnień i współuzależnienia i znam problematykę tych zagadnień od podszewki. Obecnie pracuję w Centrum Psychoterapii MENTAL SOLUTIONS w Katowicach przy ul. Słowackiego 10/4 i w domu w Piekarach Śląskich.

Zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą i zajrzenia do CZYTELNI, gdzie sukcesywnie będę poruszał kwestie terapii uzależnień i terapii współuzależnienia, dotykał trochę metafizyki w wymiarze trzeźwościowym i samego życia w trzeźwości.

Jeżeli szukasz profesjonalnej psychoterapii i zależy Ci na całkowitej anonimowości, kameralności spotkań, umawianiu wizyt na ustaloną godzinę i dużą dawkę empatii z mojej strony, to serdecznie zapraszam.

Czytelnia

główn

Centrum Psychoterapii