Zaproszenie na wykłady

Zaproszenie na wykłady

Tak się złożyło, że od tego roku tj. 2019, Piekary Śląskie nie mają profesjonalnej terapii uzależnień refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Owszem przyjmują w Piekarach psychiatrzy i lekarze, funkcjonuje Klub Abstynenta “Piątka”, grupa Anonimowych Alkoholików “Quo Vadis”, moja terapia prywatna, ale takiej opłacanej z naszych składek zdrowotnych, profesjonalnej, z prawdziwego zdarzenia, z konkretnym programem dla osób uzależnionych i współuzależnionych, z grupami terapeutycznymi i sesjami terapii indywidualnej, to na dziś nie ma.
Dlatego próbuję czynić jakieś starania, ale sam nie dam rady. Zgłosiliśmy ten fakt wspólnie z Poradnią “Lambda” w Urzędzie miejskim. Ci mieli rozeznać sytuację i obiecali do mnie zadzwonić i na tym się skończyło. Na razie wspólnie z ks. proboszczem z Parafii św. Józefa (Józefka) Grzegorzem Brzyszkowskim organizujemy cykl ośmiu wykładów dotyczących uzależnień. Chcemy jakoś zareagować na problemy związane z uzależnieniami w naszym mieście. Mamy świadomość ogromu tego zjawiska. Wykłady mają na celu dostarczenie bądź poszerzenie wiadomości na ten palący problem. Wiemy, że na wykłady raczej nie przyjdą osoby głęboko uzależnione, chociaż bardzo byśmy tego chcieli, a dlatego, że nie pozwolą im na to mechanizmy choroby, które sprawiają, że Ci nie widzą u siebie problemu, a nawet jak widzą, to nie wierzą, że da się coś z tym ich uzależnieniem zrobić.
Dlatego zaproszenie kierujemy głównie do tych, którzy mają wokół siebie takie osoby, bądź to uzależnione, bądź będące na początku procesu uzależniania się. Wykłady są tak ułożone, że osoby uczestniczące w całym cyklu uzyskają na tyle wiedzy, że będą mogły skutecznie zadziałać w swoim otoczeniu. Oczywiście będzie też można wybrać sobie jakiś konkretny temat, nie ma problemu. W każdym bądź razie zapraszamy. Nie wstydźmy się i nie bądźmy obojętni na problemy ludzi uzależnionych i współuzależnionych. Udział w wykładach jest nieodpłatny i niezobowiązujący.
Pobierz zaproszenie: Zaproszenie na wykłady

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.